banner isbank

Satranç Haberleri

BAŞSAĞLIĞI

bassagligi
Sayın İl temsilcimiz Osman KÜL'ün annesi Kamile KÜL vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvası

19 Mays_Poster_-_yatay

Türkiye Satranç Federasyonu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye'nin 81 ilinde büyük turnuvaya imza atıyor.

Türkiye'nin dört bir yanında 7'den 70'e tüm satranç sporcularının hamle yapabileceği anlamlı turnuvada 19 Mayıs'ın unutulmaz coşkusu ve sevgisi satranç sporunun birleştirici gücüyle buluşacak. Samsun'da başlayacak olan turnuva heyecanı rekor bir katılımla dalga dalga Türkiye'nin tüm illerine yayılacak.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Turnuvası Chess.com Online Satranç Platformu üzerinden 19 Mayıs 2020 Salı günü tüm illerde eş zamanlı
olarak Saat:15:00'de başlayacaktır.

Turnuva son başvuru tarihi ise 16 Mayıs 2020 Cumartesi 18:00`dır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası’na katılan sporcularımıza tarafımızdan Sosyal Etkinlik Formu verilebilecektir.

ÖDÜLLER: Turnuvada ilk üç dereceyi elde eden sporcularla, en iyi dereceyi elde eden kadın sporcuya, 20 Yaş ve Altında;
en iyi dereceyi elde eden üç sporcuya, en iyi dereceyi elde eden kadın sporcuya Madalya verilecektir.

Turnuvaya Katılım İşlemleri:

1- Sporcular chess.com sitesinden ücretsiz olarak kullanıcı adı alması gerekmektedir. chess.com kullanıcı adı almak için tıklayınız.

2- Chess.com platformundan kullanıcı adını oluşturan sporcularımız alttaki turnuva kayıt sayfası linkinden turnuvaya çevrim içi kayıtlarını yapabilirler.

3- Çevrimiçi kayıt esnasında chess.com kullanıcı adlarının doğru bir şekilde yazılması zorunludur.

4- Kayıt Listesinde kullanıcı adınız onay sürecinden sonra görünecektir.

5- 17 - 18 Mayıs tarihlerinde chess.com hesabınıza girip bildirimlerinizde yer alan 19 Mayıs Turnuvası davetini kabul ederek kayıt işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

6- Turnuvadan 1 saat önce altta yer alan turnuva linkine tıklayarak  (19 Mayıs Saat:14:00) chess.com turnuva sayfasına gelerek ''turnuvaya katıl'' butonuna tıklayabilirsiniz.

TURNUVA KAYIT SAYFASI


TURNUVA YÖNERGESİ


TURNUVA LİNKİ


FİNAL SIRALAMA

 Teknik konulardaki sorularınızla ilgili: ONUR BAŞAR  0554 400 36 12


 

Türkiye Satranç Federasyonu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

kapsamında Türkiye'nin 81 ilinde büyük turnuvaya imza atıyor.

Türkiye'nin dört bir yanında 7'den 70'e tüm satranç sporcularının hamle
yapabileceği anlamlı turnuvada 19 Mayıs'ın unutulmaz coşkusu ve sevgisi
satranç sporunun birleştirici gücüyle buluşacak. Samsun'da başlayacak olan
turnuva heyecanı rekor bir katılımla dalga dalga Türkiye'nin tüm illerine
yayılacak.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Turnuvası Chess.com Online
Satranç Platformu üzerinden 19 Mayıs 2020 Salı günü tüm illerde eş zamanlı

olarak Saat:15:00'de başlayacaktır.Turnuva son başvuru tarihi ise 16 Mayıs 2020 Cumartesi 18:00`dır.Turnuvaya Katılım İşlemleri:1- Sporcular chess.com sitesinden ücretsiz olarak kullanıcı adı alması gerekmektedir. chess.com kullanıcı adı almak için tıklayınız..

 

2- Chess.com platformundan kullanıcı adını oluşturan sporcularımız alttaki turnuva kayıt sayfası linkinden turnuvaya çevrim içi kayıtlarını yapabilirler.3- Çevrimiçi kayıt esnasında chess.com kullanıcı adlarının doğru bir şekilde
yazılması zorunludur.4- Kayıt Listesinde kullanıcı adınız onay sürecinden sonra görünecektir.5- 17 - 18 Mayıs tarihlerinde chess.com hesabınıza girip bildirimlerinizde yer alan 19 Mayıs Turnuvası davetini kabul ederek kayıt işlemlerini tamamlamış olacaksınız.6- Turnuvadan 1 saat önce altta yer alan turnuva linkine tıklayarak  (19 Mayıs Saat:14:00) chess.com turnuva sayfasına gelerek ''turnuvaya katıl'' butonuna tıklayabilirsiniz.

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

“TÜRKİYE İÇİN SATRANÇ” KAMPANYASI DUYURUSU

“TÜRKİYE İÇİN VARIZ!”adsz tasarm 2

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE “TÜRKİYE İÇİN SATRANÇ” KAMPANYASINI BAŞLATIYOR.

Değerli satranç ailemiz,

Farklı günlerden farklı zamanlardan geçiyoruz. Çin pazarından çıkan bir virüs tüm dünyayı sardı ve bir pandemiye dönüştü. Tüm dünyanın ortak gündemi, ortak mücadelenin adı; COVID-19! Mücadele gücümüz de bugünlerde iki kelimede gizli; dayanışma ve paylaşma. Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) olarak bugünlerin geçeceğine, birbirimize güç vererek, önlemlere, tedbirlere uyarak tüm zorlukları aşacağımıza, güzel ve sağlıklı günlere ulaşacağımıza inanıyoruz.

Biliyorsunuz, satrancın birleştirici ve bütünleştirici ruhu ile dijital dünyada buluşuyoruz haftalardır. Önce “Evde kalın, satrançla kalın” sloganıyla “Evde Satranç Var” projemizle harika bir kampanyada buluştuk. Duygularımızı videolarla, fotoğraflarla paylaştık. 7’den 70’e Türkiye’nin her köşesinden gelen mesajlar sel gibi aktı, gülümsedik, ne kadar büyük bir aile olduğumuzu hatırladık. Sonra turnuvaların heyecanı, eğitimlerimiz derken coşkumuz artarak devam etti. Turnuvalarımız ve eğitimlerimiz dijital dünyada devam ediyor. Gelen tepkilerden, mesajlardan çok mutluyuz. Bu aile ne kadar büyük bir aile olduğunu kanıtladı yine.

Nisan ayına girdik. Bu ayın hepimiz için anlamı büyük! Bir yandan baharı müjdeliyor bir yandan da kurtuluş mücadelesinden çıkan bir ülkenin; Türkiye’nin yeniden doğuşunu, TBMM’nin kuruluşunu simgeliyor. Ve tabii ki Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.” sözleriyle seslendiği çocuklara armağan edilen büyük bayramı simgeliyor. “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” gibi bir bayrama sahip olmak, bizim ne kadar şanslı ne kadar güçlü değerlere sahip bir ülke olduğumuzu anımsatıyor.

Ve biz TSF olarak tüm dünyaya kardeşlik, dostluk mesajlarının da verileceği bu ayda yine çok özel bir kampanya ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlama programı ile bu tarihi günlerde birlikte olmak istiyoruz. Dijital dünyada yüreklerimizi birleştireceğimiz kampanyamızın adı; “Türkiye İçin Satranç!”

Sloganımız ise “Türkiye için varız!”

“Satranç için Varız”

NEDEN “TÜRKİYE İÇİN SATRANÇ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle gerçekleştirdiğimiz “Türkiye İçin Satranç” Kampanyası’nda bizi birbirimize güçlü bağlarla bağlayan 4 ana tema ile yola çıktık;

1-     Sonsuza kadar yaşamasını dilediğimiz vatanımız, yüzyıllık destansı bir hikayenin ve dünyada ilk kez çocuklarına bayram hediye etmiş bir ülke; TÜRKİYE

2-     Kurtuluş mücadelesinin lideri, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve çağdaş bir ülkenin temellerini atan; Yüce Önder Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3-     Dostluğun, barışın kardeşliğin, bayram ruhunun, hiç dinmeyen çocuksu heyecanımızın adı; 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

4-     Aşkla, tutkuyla bağlı olduğumuz bir spor; SATRANÇ

Bu ülkeye sevdanın, Atamıza, duyulan saygının, sevginin, aşkla, tutkuyla bir spora bağlılığın hikayesi olacak bu kampanyada.

NELER OLACAK KAMPANYADA?

“Türkiye İçin Satranç” Kampanyası’nı İki aşamada gerçekleştireceğiz. İlk aşaması Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağımız 23 Nisan 2020’ye kadar sürecek. Bu ilk aşamada neler yapılacak sırasıyla aktaralım:

1- Herkes en fazla 1’er dakikalık videolar çekecek hem Federasyonumuza gönderecek hem de kendi sosyal medya hesaplarından paylaşacak. Dilerseniz Türk bayrağımız ve satrancımız ile videonuzun görsel içeriğini zenginleştirebilir, dilerseniz İstiklal Marşımız, sevdiğimiz marşlarımızın müziğine yer verebilirsiniz tabii mesajlarınızı etkilemeyecek düzeydeki bir ses seviyesi ile…

2- Videoda kampanyaya katılanlar Türkiye ve 23 Nisan ile ilgili düşüncelerini iki-üç ile cümle aktaracaklar.

“Benim için 23 Nisan;…….”

“Benim için Türkiye; ………”

-Sonra bu mesajın gücünü artıracağına inandığı bir sevdiğine, değer verdiğine, saygı duyduğu 3 isme mesaj gönderecek sosyal medyada onların hesaplarını etiketleyerek şöyle diyecek;

“Ya senin için? Sen ne dersin @ahmet, @ayla, @mehmet “

TÜRKİYE İÇİN VAR MISINIZ? SATRANÇ İÇİN VAR MISINIZ?

Sloganıyla sona erecek video.

Ve kampanyamızın hashtagleri de şöyle olacak

#SatrançiçinVarız

#TürkiyeiçinVarız

Biz biliyoruz ki yine inanılmaz bir heyecana imza atacağız, coşkumuz, heyecanımız tüm Türkiye’de yankılanacak yine… Bu ailenin yaratıcılığı ile tutkuyla üretilmiş eserleri dört gözle bekleyeceğiz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kampanya hakkında bilgi almak, kampanya videolarını göndermek için iletişim bilgilerimiz ise şöyle:

Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. "> Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Whatsapp Tel: 0535 928 9748

KATILIM İÇİN YAŞ SINIRI YOK

23 Nisan 2020’ye kadar sürecek kampanyamızda hatırlatmamız gereken önemli bir konu ise bu kampanyamızda yaş sınırı yok!

Çünkü 7’den 70’e bu ülkenin güzel ve yürekli çocuklarıyız biz.

“Türkiye için Satranç” Kampanyası

24 Nisan’dan sonra da yeni heyecanlar, turnuvalar, eğitimler ve farklı projelerle yolumuza devam edeceğiz. Çünkü sizlerle birlikte olduğumuz her proje her an bizler için çok kıymetli…

TÜRKİYE İÇİN, SATRANÇ İÇİN VAR MISINIZ?

#SatrançİçinVarız

#TürkiyeİçinVarız

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU

2020 ISPARTA ORMAN HAFTASI SATRANÇ TURNUVASI

orman-genel-mudurlugu-logo                       Orman Haftası Satranç Turnuvası 10 kategoride toplam 56 sporcunun katılımı ile başladı. Kategorilerin eşlendirmeleri ve sonuçlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 
     Orman Bölge Müdürümüz Refik ULUSOY' a satranca olan katkıları için teşekkür ederiz. 

7 Yaş Genel        8 Yaş Genel        9 Yaş Genel         10 Yaş Genel     11 Yaş Genel       12 Yaş Genel
7 Yaş Kızlar        8 Yaş Kızlar        9 Yaş Kızlar          10 Yaş Kızlar
 
HAMLE SATRANÇ MERKEZİ "EN İYİ 32" MART AYI SATRANÇ TURNUVASI

LOGOÖNEMLİ DUYURU: Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından alınan kararlar kapsamında, 14 -15 Mart 2020 tarihlerinde yapılması planlanan turnuva ileri bir tarihe ertelenmiştir. Turnuvanın tarih zamanı ilerleyen günlerde il temsilciliği sayfasından duyurulacaktır. 
Hamle Satranç Eğitim Merkezi  tarafından 14 - 15 Mart 2020 tarihlerinde Barida Hotel de "En iyi 32" Mart Ayı Satranç Turnuvası düzenlenecektir.
Turnuvaya TSF lisansına sahip 2019-2020 yılı vizesi yapılmış, 2013 ve öncesinde doğan 1599 ve altı maksimum rating puanına sahip sporcular katılabilecektir. Turnuvada A ve B kategorisi olmak üzere sporcular iki kategoride mücadele edebileceklerdir. Turnuvada dereceye girecek sporculara madalya ödülleri ve yönergede belirtilen toplamda 1.050 ₺ maddi ödül verilecektir.

Turnuva kontenjanı 82 sporcuyla sınırlı olup A kategorisi için 32 sporcu, B kategorisi için 50 sporcudur.

A kategorisi kriteri 1599-1300 maksimum ratinge sahip sporcular. B kategorisi 1299 ve altı maksimum ratinge sahip sporcular ve herhangi bir rating puan sahip olmayan sporcular. Turnuvaya katılım için lütfen yönergeyi inceleyiniz. Turnuva katkı payı olan 40 ₺, Hamle Satranç Eğitim Merkezi’ne makbuz karşılığı veya Halk Bankası Isparta Şube Onur BAŞAR adına IBAN TR64 0001 2009 5450 0001 0641 03 hesap numarasına, açıklama kısmına adı-soyadı  ile yatırıldıktan sonra dekontun, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. gönderilmesi ile kesin kayıt yapılacaktır.

Online kayıt yaptıktan sonraki 24 saat içerisinde dekontlarını göndermeyen sporcuların kayıtları silinecektir. Online kayıt sırasında kategori tercihi yapılmayacaktır, kayıtlar sona erdiğinde kayıtlar kategori kontenjanı dahilinde maksimum ratinge göre sıralanarak asıl-yedek liste ilan edilecektir.
Turnuvaya kayıtlar, 28 Şubat 2020 Cuma 21:00' dan itibaren açılacak olan turnuva kayıt linkinden online kayıt yöntemiyle yapılacaktır. Detaylı bilgi ve programa turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.
Turnuva Direktörü Onur BAŞAR   Tel: 0554 400 36 12


19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Satranç Turnvası
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Satranç Turnvası Kayıt Sayfası


Banner - Market

tsf market_ban