banner isbank

Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı

14.12.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan ‘’Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı’’ Bakanlığımız tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

Talimatta yer aldığı üzere, sporcu lisans, vize ve transfer işlemleri Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri üzerinden yürütülecektir.

Aynı zamanda Bakanlığımız ve Federasyonumuz arasında E-Devlet Spor Bilgi Sistemi Entegrasyon çalışmaları devam etmektedir. Yakın bir zamanda Sporcu Lisans ve Vize İşlemleri E-Devlet üzerinden online olarak yürütülebilecektir.

Bu doğrultuda, Federasyonumuzun Lisans Bilgi Sistemi, sporcu lisans ve sporcu vize işlemlerine kapatılmış olup entegrasyon çalışmaları devam ederken faaliyetlerimize katılacak sporcularımızın iş ve işlemlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması adına 2021 – 2022 sezonunda mevcut vizeli sporcularımızın vizeleri 15 Ekim 2022 tarihine kadar geçerliliğini koruyacaktır.

Sporcu Lisans ve Vize işlemlerinin E-Devlet Spor Bilgi Sistemi üzerine taşınana kadar sporcularımız yeni lisans işlemleri için Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri’ne aşağıda yer alan evraklar ile başvurabileceklerdir.

Sık sorulan sorulara cevaplar;
1-Yeni lisanslar ücretsiz derken tüm yaş gruplarında mi yoksa 16 yaş altında mı ücretsiz?
Ilk defa lisans cikaracak sporcularimiz yas kriteri olmaksizin bedelsiz lisans cikarabilecekler. Vize bedeli (55 TL) yine yaş kriteri olmadan herkes icin geçerli.
2- Gençlik spor müdürlüğüne gidecek veliler sağlık beyanı+veli izin belgesi+2 foto dışında belge götürecek mi?
İlk lisans icin belirttiginiz belgeler, vize icin ise bunlara dekont eklenecektir.
3- Isparta Okula Merhaba turnuvasında (30 Eylül-2 Ekim arasında oynanacaktır)  2016 doğumlu sporcular 7 yaş kategorisinde oynatabilecek mi? (Lisanlarını çıkarmaları kaydıyla)
Bu yil ilk defa musabakalarda oynayacak sporcularimiz lisanslarini Gençlik spor il-ilçe müdürlükleri üzerinden çıkartıp turnuva kayıtlarını ısparta tsf online sistemden gercekleştirebileceklerdir.
4- Geçen seneden vizeli sporcuyum, 30 Eylül turnuvası için vize yaptırmam gerekli mi?
Hayır- 15 Ekime kadar vizeleriniz geçerli. 15 Ekime kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı online sisteme geçerse işlemlerin oradan yürütülmesi planlanmaktadır. Gelişme oldukça, yeni bilgi verilecektir.

Gerekli tüm evraklar için TSF linki ----- lütfen tıklayınız.

LİSANS, VİZE VE TRANSFER EVRAKLARI İÇİN TIKLAYINIZ